Кредит онлайн під 0,01%
Відносини з грошима в багатьох українців — на «Ви». Дається взнаки радянське виховання. Коли заробляти багато грошей було соромно. Коли просити в борг було соромно. Коли вкладати гроші було ризиковано — байдуже, у що саме. За таких обставин годі було очікувати, що людям вистачатиме коштів на всі їхні потреби. Цілком логічно виник високий попит на швидкі та легкі кредити. І як відповідь на цей попит — почали з’являтися мікрофінансові компанії, які були готові видавати мікропозики буквально всім підряд, не надто прискіпливо придивляючись до позичальників. Зрозуміло, що за такого підходу ризик не отримати повернення коштів був значним — МФО компенсували ці ризики високими процентними ставками. У підсумку обидві сторони залишалися у виграші: користувачі могли отримати кредит навіть із поганою кредитною історією чи без офіційного працевлаштування, а кредитори мали широку клієнтську базу та стабільний прибуток завдяки високим відсоткам.
Ринок мікрофінансових позик активно розвивався й удосконалювався. Якщо спочатку взаємини між позичальниками та кредиторами держава практично не контролювала, то сьогодні діяльність мікрофінансових компаній і організацій суворо регулюється українським законодавством. І закон захищає як кредиторів від недобросовісних позичальників, так і клієнтів — від ненадійних МФО. Мікрофінансові компанії, які позбулися своїх очевидних недоліків, стали ще привабливішим варіантом для людей, яким іноді (або регулярно) потрібні кілька (десятків) тисяч гривень до зарплати.
Огляд:
Як ми вже зазначали, однією з беззаперечних переваг мікрофінансових компаній є те, що вони видають позики майже всім: у середньому рівень схвалення мікрокредитів становить 90–97% від кількості поданих заявок. Це справді унікальний показник, особливо з огляду на те, що до МФО часто звертаються позичальники:
Щоб мати можливість отримати мікропозику, достатньо бути повнолітнім громадянином України та надати МФО два документи, що посвідчують особу. Це український паспорт і другий документ на вибір — деякі кредитори чітко вказують, що саме потрібно надати, а інші можуть прийняти іменну банківську картку, на яку, власне, і будуть зараховані кошти.
Усю іншу інформацію про клієнта кредитор отримує зі слів самого позичальника. Оформлюючи позику в якійсь МФО вперше, ви заповнюєте анкету, у якій потрібно надати особисті дані (ПІБ, адресу проживання, номер телефону), інформацію про наявне майно, доходи, заробітну плату тощо. Усі дані, що дозволяють оцінити вашу платоспроможність, МФО бере з анкети. І якщо раніше співробітники кредитних компаній проводили певні перевірки, то сьогодні майже всі МФО готові видавати кредити без дзвінків родичам або на роботу — в умовах жорсткої конкуренції ті компанії, які залишалися вірними старим методам перевірки, втратили клієнтів і були змушені або закритися, або перейти на формат бездзвінкових позик.
Чому відсутність дзвінків стала перевагою для позичальників і не створила проблем для кредиторів?
Якщо ж позичальник усе-таки звертається до компанії, яка практикує дзвінки, часто вдаються до хитрощів — просять знайомого відповісти на дзвінок і підтвердити надану інформацію. У результаті дзвінки, з одного боку, відлякують клієнтів, а з іншого — не приносять жодної реальної користі кредиторам. Тому від цієї форми перевірки почали масово відмовлятися, і сьогодні кредит без дзвінків на картку — швидше норма, ніж виняток.
На українському ринку працюють десятки мікрофінансових організацій, і переважна більшість із них готова видавати кредити без дзвінків онлайн. Тож на цей фактор варто зважати, але вважати його головним не потрібно. Які ж критерії дійсно важливі?
Якщо ви хочете, щоб процес оформлення й повернення мікропозики був швидким, зручним, безпечним і відповідав законодавству України — обирайте МФО, яка має ліцензію. За діяльністю таких компаній наглядає НБУ, який регулює мікрофінансовий ринок. На сайті компанії також повинна бути вказана вся юридична інформація, контактні дані та детальні умови співпраці.
Якщо хоча б один із цих пунктів відсутній — є ризик, що ви маєте справу з нелегальною структурою. У такому випадку краще пошукати інший варіант, тим паче, що конкуренція велика і знайти кредитора, який відповідатиме вашим вимогам, зовсім не складно.
Алгоритми взаємодії між кредитором і позичальником також мають велике значення. Ми вже згадували, що кредити без дзвінків давно стали нормою. До цього варто додати ще й можливість оформлення позик повністю онлайн.
Сьогодні на ринку ще залишилися мікрофінансові компанії, які видають кредити під час особистого спілкування в офісах, але їх стає дедалі менше.
Онлайн-кредитування має безліч переваг — позичальник може оформити заявку в будь-який час доби, у вихідні чи святкові дні. Крім того, наявність реєстрації в тому чи іншому місті вже не має жодного значення — компанії, що працюють онлайн, надають послуги по всій території України.
Ще один вагомий аргумент на користь онлайн-кредиторів — ширший вибір способів повернення коштів. Як правило, компанії з фізичними офісами видають гроші готівкою і також приймають оплату готівкою: це означає, що в день погашення ви маєте особисто з’явитися до офісу. Так, у цьому випадку ви не сплачуєте комісію, але витрачаєте час на дорогу та змушені підлаштовуватися під графік роботи відділення. З онлайн-кредитуванням усе значно простіше — ви повертаєте кошти тоді, коли зручно, з урахуванням часу переказу (він залежить від обраного способу). Зазвичай пропонується декілька варіантів погашення — кожен обирає той, що підходить саме йому.
Мікрофінансові організації здебільшого пропонують схожі умови:
Так, критеріїв для вибору МФО чимало. Але краще витратити кілька годин на аналіз умов, ніж поспішити й згодом пошкодувати, що обрали не найвигідніший варіант. Тим паче, існують спеціалізовані ресурси (зокрема, наш), де зібрано найпопулярніші МФО з основними характеристиками — процес порівняння та вибору стає значно простішим.
Якщо ви вже брали онлайн-кредити без дзвінків у мікрофінансових організаціях, то знаєте, що процес це досить швидкий і простий. Але є певні нюанси. Ми вирішили трохи полегшити життя тим, хто звертається вперше — дотримуйтесь нашого алгоритму, і зможете уникнути більшості поширених помилок під час оформлення.
Що робити, якщо не вдається вчасно повернути позику? Найпростіший і найзручніший варіант — скористатися функцією пролонгації. Якщо такої можливості немає, або ви не можете оплатити навіть відсотки — обов’язково зв’яжіться з кредитором і поясніть ситуацію. Не варто ігнорувати дзвінки або ховатися від представників МФО — будь-яка компанія зацікавлена в тому, щоб зберегти клієнта. У більшості випадків мікрофінансові організації готові йти назустріч: можуть тимчасово припинити нарахування відсотків або дозволити погашення частинами. Головне — вийти на діалог. У такому разі цілком ймовірно, що ви знайдете рішення, яке влаштує обидві сторони.
ТОВ «СЕЛФІ КРЕДИТ». Код ЄДРПОУ: 43979069. Ліцензія: ФК № В0000369 від 21.09.2021. Адреса: 04070, м. Київ, вул. Сковороди Григорія, 1
ТОВ «МАКС КРЕДИТ». Код ЄДРПОУ: 42806643. Ліцензія: ФК № В0000289 від 08.07.2021. Адреса: 03150, м. Київ, вул. Казимира Малевича, буд. 86, літера Е
ТОВ «ФК «НЕЗАЛЕЖНІ ФІНАНСИ». Код ЄДРПОУ: 44620708. Ліцензія: ФК № B0000507 від 28.01.2022. Адреса: 01135, м. Київ, вул. Жилянська, 101, офіс 3
ТОВ «ІННОВА ФІНАНС». Код ЄДРПОУ: 44127243. Ліцензія: ФК № В0000242 від 14.05.2021. Адреса: 04053, м. Київ, Вознесенський узвіз, 14, офіс 16/58
ТОВ «КРЕДИТВЕО». Код ЄДРПОУ: 42780924. Ліцензія: ФК № В0000351 від 09.09.2021. Адреса: 01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 15 Б, 1-й поверх